ملیله کاری اصفهان|شکیل ترین و زیباترین ملیله کاری اصفهان با مناسب ترین قیمت ها

شکیل ترین و زیباترین ملیله کاری اصفهان با مناسب ترین قیمت های را از این سایت بخواهید ما برای رفاه حال شما دوستداران هنر و صنایع دستی در نظر گرفته شده است .  ملیله کاری اصفهان یکی از بهترین نمونه و یکی از شاهکارهای هنری هنرمندان اصفهانی می باشد . ریشه ملیله کاری در ایران به ۵۵۰ تا ۳۳۰ سال قبل از میلاد برمی گردد . و متعلق به دوره هخامنشیان می باشد . هنرمندان اصفهانی تمام تلاش و ذوق هنری و استعداد خود را در ساخت ظروف ملیله کاری به کار گرفته اند . و در برخی موارد نیز از سنگ ها گران قیمت در تزیین این ظروف استفاده نموده اند و جلوه این ظروف ملیله را دوچندان نموده است .

آموزش هنر ملیله سازی

آموزش هنر ملیله سازی نیاز به ا بزار و تخصص دارد . فیلم آموزش ملیله کاری اصفهان می تواند کمک شایانی را به شما هنرمندان و علاقه مندان به این هنر نماید . برای تهیه ملیله نیاز به نقره با عیار ۹۹/۹% داریم و آن را در کوره قرار می دهیم . و بعد از سرد شدن رشته مفتولی به طول ۳۰- ۲۵ سانتی متری به قطر ۵ میلی متر می دهد . در مرحله بعد این قطعه های نقره را بر روی سندان قرار می دهند . و به کمک چکش کاری آن را به میله های چهار پهلو تبدیل می نمایند تا قابلیت انعطاف پذیری پیدا نمایند . و آن را از دستگاه نورد عبور می دهند تا به صورت مفتول های باریکی در بیاید .

ظروف مسی دست دوم اصفهان یکی از هنرهای موجود در ایران باشد.

و دوباره از کوره حرارت قرار داده و درون موم گذاشته تا کاملا موم اندود شود و آماده برای حدیده کردن شود . ابتدا مفتول ها را از  بزرگترین سوراخ عبور داده و سپس از سوراخ های کوچک عبور می دهیم ، تا مفتول های نازک و بسیار  ظریفی را ایجاد نماید . آنگاه این مفتول را برای ساخت ظروف ملیله کاری استفاده می نماید . ملیله کاری اصفهان نیز این از این مراحل مستثنی نبوده است .  

ست آجیل خوری ملیله کاری

از بی نظیرترین ظروف ملیله کاری اصفهان ، می توان به ست آجیل خوری ملیله کاری اشاره نمود . از این ظروف می توان هم به عنوان تزئینی و دکوری استفاده و دکوراسیون منزل خود را دگرگون نمایید . هم به عنوان کاربردی و در پذیرایی از مهمان ها به کار برد و حال و هوای مهمان هایتان را با استفاده از این ست آجیل خوری ملیله کاری چشم نوازتر نمایید . رنگ نقره ای که این ظروف دارد شما را در چیدن بوفه و ویترین هر چه بهتر منزلتان به شما کمک می نماید . قیمت سرویس آجیل خوری ملیله کاری با توجه به ظرافت و دقتی که در ساخت این ظروف به کار رفته است و جنبه کاربردی و تزئینی که برای این ظروف قائل هستیم ، مناسب می باشد . سرویس آجیل خوری ملیله کاری دارای یک ظرف بزرگ و ۶ عدد ظرف آجیل خوری کوچک و پایه دار می باشد . دارای طرح های مختلف همچون بوته جغه ، اشک ، گل و … به کار می رود که شما را در انتخاب بین انواع ظروف ملیله کاری اصفهان آزاد گذاشته است .

یکی از راه های استفاده ظروف مسی کیلویی دست دوم در تولید ست آجیل خوری می باشد.

گلدان نقره اصفهان

یکی دیگر از بارزترین محصولات ملیله کاری اصفهان می توان به گلدان نقره اصفهان اشاره نمود . در ساخت گلدان نقره اصفهان از نقره استفاده شده است . که در بعضی نقاط به صورت خالص یافت می  شود وعموما به صورت سنگ معدنی می باشد . و این سنگ قابلیت صیقل کاری و جلا دارد و می توان برای آن قابلیت گرمایی و الکتریی نیز برشمرد . عمده ترین ماده اولیه گلدان نقره اصفهان را نقره تشکیل می دهد . که از طریق ذوب نمودن سکه های نقره یا قراضه های نقره به دست می آید . دیگر مواد مورد نیاز برای خلق یک محصول ملیله کاری را می توان به موم طبیعی ، تیزاب ، زاج سفید و جوهر گوگرد دانست . انواع نقره مصرفی که می توان برای شناخت شما بر شمرد شامل :

  • نقره‌ی گوارچه‌ای 
  • نقره ی شمس  
  • نقره ی متفرقه

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.