صنایع دستی آندیانا
خانه / صنایع دستی / ملیله کاری / ملیله کاری اصفهان|شکیل ترین و زیباترین ملیله کاری اصفهان با مناسب ترین قیمت ها
شکیل ترین و زیباترین ملیله کاری اصفهان با مناسب ترین قیمت ها

ملیله کاری اصفهان|شکیل ترین و زیباترین ملیله کاری اصفهان با مناسب ترین قیمت ها

شکیل ترین و زیباترین ملیله کاری اصفهان با مناسب ترین قیمت های را از این سایت بخواهید ما برای رفاه حال شما دوستداران هنر و صنایع دستی در نظر گرفته شده است .  ملیله کاری اصفهان یکی از بهترین نمونه و یکی از شاهکارهای هنری هنرمندان اصفهانی می باشد . ریشه ملیله کاری در ایران به ۵۵۰ تا ۳۳۰ سال قبل از میلاد برمی گردد . و متعلق به دوره هخامنشیان می باشد . هنرمندان اصفهانی تمام تلاش و ذوق هنری و استعداد خود را در ساخت ظروف ملیله کاری به کار گرفته اند . و در برخی موارد نیز از سنگ ها گران قیمت در تزیین این ظروف استفاده نموده اند و جلوه این ظروف ملیله را دوچندان نموده است .

آموزش هنر ملیله سازی

آموزش هنر ملیله سازی نیاز به ا بزار و تخصص دارد . فیلم آموزش ملیله کاری اصفهان می تواند کمک شایانی را به شما هنرمندان و علاقه مندان به این هنر نماید . برای تهیه ملیله نیاز به نقره با عیار ۹۹/۹% داریم و آن را در کوره قرار می دهیم . و بعد از سرد شدن رشته مفتولی به طول ۳۰- ۲۵ سانتی متری به قطر ۵ میلی متر می دهد . در مرحله بعد این قطعه های نقره را بر روی سندان قرار می دهند . و به کمک چکش کاری آن را به میله های چهار پهلو تبدیل می نمایند تا قابلیت انعطاف پذیری پیدا نمایند . و آن را از دستگاه نورد عبور می دهند تا به صورت مفتول های باریکی در بیاید . و دوباره از کوره حرارت قرار داده و درون موم گذاشته تا کاملا موم اندود شود و آماده برای حدیده کردن شود . ابتدا مفتول ها را از  بزرگترین سوراخ عبور داده و سپس از سوراخ های کوچک عبور می دهیم ، تا مفتول های نازک و بسیار  ظریفی را ایجاد نماید . آنگاه این مفتول را برای ساخت ظروف ملیله کاری استفاده می نماید . ملیله کاری اصفهان نیز این از این مراحل مستثنی نبوده است .  

ست آجیل خوری ملیله کاری

از بی نظیرترین ظروف ملیله کاری اصفهان ، می توان به ست آجیل خوری ملیله کاری اشاره نمود . از این ظروف می توان هم به عنوان تزئینی و دکوری استفاده و دکوراسیون منزل خود را دگرگون نمایید . هم به عنوان کاربردی و در پذیرایی از مهمان ها به کار برد و حال و هوای مهمان هایتان را با استفاده از این ست آجیل خوری ملیله کاری چشم نوازتر نمایید . رنگ نقره ای که این ظروف دارد شما را در چیدن بوفه و ویترین هر چه بهتر منزلتان به شما کمک می نماید . قیمت سرویس آجیل خوری ملیله کاری با توجه به ظرافت و دقتی که در ساخت این ظروف به کار رفته است و جنبه کاربردی و تزئینی که برای این ظروف قائل هستیم ، مناسب می باشد . سرویس آجیل خوری ملیله کاری دارای یک ظرف بزرگ و ۶ عدد ظرف آجیل خوری کوچک و پایه دار می باشد . دارای طرح های مختلف همچون بوته جغه ، اشک ، گل و … به کار می رود که شما را در انتخاب بین انواع ظروف ملیله کاری اصفهان آزاد گذاشته است .

گلدان نقره اصفهان

یکی دیگر از بارزترین محصولات ملیله کاری اصفهان می توان به گلدان نقره اصفهان اشاره نمود . در ساخت گلدان نقره اصفهان از نقره استفاده شده است . که در بعضی نقاط به صورت خالص یافت می  شود وعموما به صورت سنگ معدنی می باشد . و این سنگ قابلیت صیقل کاری و جلا دارد و می توان برای آن قابلیت گرمایی و الکتریی نیز برشمرد . عمده ترین ماده اولیه گلدان نقره اصفهان را نقره تشکیل می دهد . که از طریق ذوب نمودن سکه های نقره یا قراضه های نقره به دست می آید . دیگر مواد مورد نیاز برای خلق یک محصول ملیله کاری را می توان به موم طبیعی ، تیزاب ، زاج سفید و جوهر گوگرد دانست . انواع نقره مصرفی که می توان برای شناخت شما بر شمرد شامل :

  • نقره‌ی گوارچه‌ای 
  • نقره ی شمس  
  • نقره ی متفرقه
خرید و فروش این محصولات بصورت مستقیم :
مشاوره : آقای زحمتکش
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09105997800
آدرس سایت: andiana.ir
پست الکترونیکی: andiyanaco@gmail.com
خرید و فروش
کانال تلگرام