ظروف مسی دست ساز زنجان|بهترین ظروف مسی دست ساز زنجان

ظروف مسی دست ساز زنجان از اصلی ترین ظروف مسی محسوب می شود که به دست توانمند هنرمندان و استادکاران ماهر زنجانی طراحی و تولید می شود . و از تقاضای بالایی در بین ظروف دیگر شهرها برخوردار است . و به دلیل شکل ظاهری ظروف مسی دست ساز که اصالت خود را حفظ نموده است . و در فضایی که بخواهیم از ظروف مسی استفاده شود ، فضایی سنتی و اصیلی را رقم می زند . بهترین ظروف مسی دست ساز زنجان شامل :

 • انواع سماور ذغالی
 • انواع ظروف پذیرایی
 • انواع ست های آبگوشت خوری
 • انواع سرویس های آشپزخانه

توزیع و پخش انواع ظروف مسی

توزیع و پخش انواع ظروف مسی ، که برای شما عمده فروشان عزیز انجام می شود . توزیع ظروف مسی در کاربردهای مختلف می باشد . تا بتوانید به کمال ، نیاز مشتریان خود را پاسخگو باشید . ظروف مسی در حجم و اندازه و ست های مختلف به بازار عرضه می شود . یکی از بازارهایی که به توزیع و پخش انواع ظروف مسی می پردازیم . بازار کرمان می باشد . قیمت ظروف مس کرمان ارزان تر بوده است . کارگاه های که در کرمان مشغول به کار هستند ظروف مسی عرضه شده توسط این کارگاه ها ، دست ساز بوده است . هنرمندان و استادکاران ظروف مسی کرمان با ظرافت تمام بر روی ظروف مسی به قلم زنی می پردازند . و با خلاقیت و ذوق هنرمندان این عرصه سبک جدیدی از قلم زنی را در شهر کرمان ثبت نموده اند . تلفیقی از سبک قلم زنی اصفهان ، شیراز و مشهد می باشد . جلوه ای زیبا از ظروف مسی به نمایش می گذارند .یکی از فروشگاه‌هایی که به شدت قوی دارد کار میکند فروشگاه آنلاین فروش ظروف مسی در شیراز است.

چرا ظروف مسی دست ساز؟

چرا ظروف مسی دست ساز؟ باید گفت که یکی از سنتی ترین ظروف به حساب می آیند . خرید ظروف مسی دست ساز یکی از ایده آل ترین ظروف مسی می باشد که خاطره ی ماندگاری را ازخرید برای شما به یادگار می گذارد . تمام مراحل تولید ظروف مسی با کمک دست انجام می شود بدون کمک گرفتن از ماشین تولید می شود . شکل ظاهری ظروف دست ساز از تقارن خاصی برخوردار نمی باشد . جای لحیم برنجی بین اتصالات به وضوح دیده می شود . مس به کار رفته در تولید ظروف مسی از ضخامت خوبی برخوردار است . چکش کاری بیرونی ظروف مسی بالا و با ظرافت بوده است . و لایه داخلی ظروف مسی قلع اندود می باشد . در بین این ظروف ، ظروف مسی دست ساز زنجان از بی بدیل ترین ظروف در کل کشور می باشد .

معرفی شهرک صنعتی مس زنجان

معرفی شهرک صنعتی مس زنجان که یکی از بزرگترین شهرک  صنعتی در کشورمان می باشد که به تولید ورق های مسی و ظروف مسی می پردازد . زنجان به واسطه داشتن معادن فلزات، یکی از قطب های صنعتی ایران محسوب می شود . که به معرفی شهرک صنعتی مس زنجان می پردازیم . که در این شهرک تعداد زیادی کارخانه مس مشغول به کار می باشد . شهرک صنعتی مس زنجان تأثیر به سزایی در اشتغال زایی داشته و نقش مهمی در رفع چالشهای اقتصادی داشته است . و توانسته است که باعث اشتغال زایی شود .

کارگاه تولید مس زنجان

کارگاه های زیادی در زنجان به تولید ظروف مسی می پردازند . یکی از بزرگترین کارگاه تولید مس زنجان ، مس زنجان طالبی و پسران می باشد . که به طراحی و تولید ناب ترین ظروف مسی مشغول می باشند . و از سبک جدید و مدرن امروزی نیز برای طراحی ظروف مسی و قدیمی وام گرفته اند . تا پاسخگوی افراد با هر سلیقه ای باشند . دقت و ظرافت ظروف مسی بالا بوده است . که چشم هر بیننده را به ظروف مس زنجان طالبی جلب می کند . کارگاه تولید مس زنجان به طراحی ظروف مسی مدرن و امروزی می پردازد . و از این طریق توانسته است اشتغال زایی به طور مستقیم و غیر مستقیم نماید .

رتبه نخست بهترین مس زنجان از آن کیست ؟

رتبه نخست بهترین مس زنجان از آن کیست ؟ بله همان طور که می دانید رتبه نخست بهترین مس ، شهر زنجان می باشد . باید قطب تولید فلزات را شهر زنجان دانست و قدمت صنایع دستی مس در زنجان به بیش هزار سال قبل برمی گردد . از دوره ساسانیان در این شهر بوده است . و اوج رشد صنایع مس زنجان در دوره سلجوقیان بود که ظروف مسی را با نقش و نگارهای اساطیری می ساختند . ظروف مسی دست ساز زنجان از نمونه ترین ظروف این شهر می باشد . ظروف مسی که در شهر زنجان ساخته می شود در جنبه های مختلف به کار برد و در کاربردهای مختلف به کار بست ، که شامل موارد ذیل می باشد :

 • ظروف مسی مصرفی در منزل و محل کار
 • ظروف مسی تزئینی
 • ظروف مسی کادویی
 • ظروف مسی برای تهیه جهیزیه
 • ظروف مسی برای تهیه سیسمونی

پخش مس یزد

بازارهای مختلف به تولید و عرضه ظروف مسی می پردازند . بازارهای زنجان ، اصفهان ، مشهد و… بازار یزد نبز در کنار دیگر بازارها به پخش ظروف مسی می پردازد . پخش مس یزد نیز یکی از مرغوب ترین ظروف می باشد . دارای طرفدارن زیادی می باشد . شهر یزد به دلیل جاذبه های دیدنی که دارد هر ساله تعداد زیادی گردشگر به این شهر مسافرت می کنند به مراتب تقاضا برای صنایع دستی نیز بالا می رود . مس یزد را می توان یکی از صنایع خاطره انگیز این شهر دانست .

راهنمای انتخاب و خرید ظروف مسی

راهنمای انتخاب و خرید ظروف مسی از ضروری ترین اطلاعات می باشد که شما علاقه مندان به خرید ظروف مسی باید بدانید . راهنمایی خرید ظروف مسی را اول از استادکاران و هنرمندان این فن باید پرسید . و چناچه دسترسی به این افراد امکان پذیر نبود . و شما با توجه به ویژگی های ظاهری می توانید انتخاب خوبی را از خرید داشته باشید . که شامل ویژگی های ذیل می باشد :

 • ظروف مسی دست ساز جزء ظروف مسی اصل محسوب می شوند .
 • تعداد چکش ها بر روی لایه خارجی ظروف مسی هر چه بیشتر باشد این نشان از ظروف مسی مرغوب می باشد .
 • قلع کاری داخلی ظروف مسی معیار دیگر برای انتخاب می باشد . که با یک خراش کوچک بر روی آن قلع داخلی از بین نرود .

خواص کتری و قوری مسی

خواص کتری و قوری مسی

کتری مسی زنجان که توسط هنرمندان باذوق و سلیقه زنجانی طراحی شده است . و از جمله ظروف مسی دست ساز زنجان محسوب می شود . پس کتری و قوری مسی انحصاری به هنرمندانی زنجانی تعلق دارد . با خرید کتری و قوری مسی از خواص نگهداری آب در این ظروف استفاده کنید . که ضامن سلامتی می باشد . از آن جا که چای نوشیدن ، در فرهنگ ما ایرانیان جایگاه ویژه ای دارد . و در محفل های ما همیشه به کار می رود . مس به عنوان فلزی که خاصیت استریل کننده دارد و ضدباکتری محسوب می شود . پس با یک انتخاب خوب (کتری مسی زنجان) شما می توانید رضایت کامل از خرید خود داشته باشید .

نحوه استفاده از ظروف مسی برای اولین بار

ظروف مسی مانند دیگر ظروف ، باید در استفاده از این ظروف نکاتی را رعایت شود . تا بتوان به مدت طولانی از این ظروف استفاده کنیم . و لایه داخلی این ظروف که قلع اندود می باشد این عمل مانع این می شود ، که مس به داخل غذا ما بیش از اندازه وارد نشود . پس باید مراقب باشیم که لایه داخلی ظروف مسی خراش برندارد . و در شست وشو این ظروف دقت کنیم و از اسکاج نرم استفاده نماییم . نحوه استفاده از ظروف مسی برای اولین بار دارای نکاتی می باشد . استفاده از ظروف مسی برای اولین بار به این صروت است ، که باید در شیر بجوشانیم و در آخر با شیر باقیمانده تمام ظرف مسی را بشویید .

فروش مس به قیمت عمده از مرکز تولید ظروف مسی

فروش مس به قیمت عمده از مرکز تولید ظروف مسی ، که برای شما خریداران ظروف مسی در نظر گرفته شده است . مرکز تولید ظروف مسی انواع ظروف مسی (ظروف مسی مصرف و کاربردی در آشپزخانه ها ، رستوران های ، سفره خانه های سنتی و ظروف مسی دکوری ، ظروف مسی کادویی و… ) با قیمت پایین تر به عمده فروشان عزیز عرضه می نماید . به دلیل ارائه مستقیم و بی واسطه ظروف مسی این ظروف مسی با قیمت ارزان تر به فروش می رسد . ظروف مسی دست زنجان یکی از بهترین ظروف مسی می باشد که با قیمت مناسب تری می توانید تهیه نمایید .

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.