صنایع دستی آندیانا
خانه / ظروف مسی زنجان / ظروف مسی دست ساز زنجان / ظروف مسی دست ساز زنجان|بهترین ظروف مسی دست ساز زنجان
بهترین ظروف مسی دست ساز زنجان

ظروف مسی دست ساز زنجان|بهترین ظروف مسی دست ساز زنجان

ظروف مسی دست ساز زنجان از اصلی ترین ظروف مسی محسوب می شود که به دست توانمند هنرمندان و استادکاران ماهر زنجانی طراحی و تولید می شود . و از تقاضای بالایی در بین ظروف دیگر شهرها برخوردار است . و به دلیل شکل ظاهری ظروف مسی دست ساز که اصالت خود را حفظ نموده است . و در فضایی که بخواهیم از ظروف مسی استفاده شود ، فضایی سنتی و اصیلی را رقم می زند . بهترین ظروف مسی دست ساز زنجان شامل :

 • انواع سماور ذغالی
 • انواع ظروف پذیرایی
 • انواع ست های آبگوشت خوری
 • انواع سرویس های آشپزخانه

توزیع و پخش انواع ظروف مسی

توزیع و پخش انواع ظروف مسی ، که برای شما عمده فروشان عزیز انجام می شود . توزیع ظروف مسی در کاربردهای مختلف می باشد . تا بتوانید به کمال ، نیاز مشتریان خود را پاسخگو باشید . ظروف مسی در حجم و اندازه و ست های مختلف به بازار عرضه می شود . یکی از بازارهایی که به توزیع و پخش انواع ظروف مسی می پردازیم . بازار کرمان می باشد . قیمت ظروف مس کرمان ارزان تر بوده است . کارگاه های که در کرمان مشغول به کار هستند ظروف مسی عرضه شده توسط این کارگاه ها ، دست ساز بوده است . هنرمندان و استادکاران ظروف مسی کرمان با ظرافت تمام بر روی ظروف مسی به قلم زنی می پردازند . و با خلاقیت و ذوق هنرمندان این عرصه سبک جدیدی از قلم زنی را در شهر کرمان ثبت نموده اند . تلفیقی از سبک قلم زنی اصفهان ، شیراز و مشهد می باشد . جلوه ای زیبا از ظروف مسی به نمایش می گذارند .

چرا ظروف مسی دست ساز؟

چرا ظروف مسی دست ساز؟ باید گفت که یکی از سنتی ترین ظروف به حساب می آیند . خرید ظروف مسی دست ساز یکی از ایده آل ترین ظروف مسی می باشد که خاطره ی ماندگاری را ازخرید برای شما به یادگار می گذارد . تمام مراحل تولید ظروف مسی با کمک دست انجام می شود بدون کمک گرفتن از ماشین تولید می شود . شکل ظاهری ظروف دست ساز از تقارن خاصی برخوردار نمی باشد . جای لحیم برنجی بین اتصالات به وضوح دیده می شود . مس به کار رفته در تولید ظروف مسی از ضخامت خوبی برخوردار است . چکش کاری بیرونی ظروف مسی بالا و با ظرافت بوده است . و لایه داخلی ظروف مسی قلع اندود می باشد . در بین این ظروف ، ظروف مسی دست ساز زنجان از بی بدیل ترین ظروف در کل کشور می باشد .

معرفی شهرک صنعتی مس زنجان

معرفی شهرک صنعتی مس زنجان که یکی از بزرگترین شهرک  صنعتی در کشورمان می باشد که به تولید ورق های مسی و ظروف مسی می پردازد . زنجان به واسطه داشتن معادن فلزات، یکی از قطب های صنعتی ایران محسوب می شود . که به معرفی شهرک صنعتی مس زنجان می پردازیم . که در این شهرک تعداد زیادی کارخانه مس مشغول به کار می باشد . شهرک صنعتی مس زنجان تأثیر به سزایی در اشتغال زایی داشته و نقش مهمی در رفع چالشهای اقتصادی داشته است . و توانسته است که باعث اشتغال زایی شود .

کارگاه تولید مس زنجان

کارگاه های زیادی در زنجان به تولید ظروف مسی می پردازند . یکی از بزرگترین کارگاه تولید مس زنجان ، مس زنجان طالبی و پسران می باشد . که به طراحی و تولید ناب ترین ظروف مسی مشغول می باشند . و از سبک جدید و مدرن امروزی نیز برای طراحی ظروف مسی و قدیمی وام گرفته اند . تا پاسخگوی افراد با هر سلیقه ای باشند . دقت و ظرافت ظروف مسی بالا بوده است . که چشم هر بیننده را به ظروف مس زنجان طالبی جلب می کند . کارگاه تولید مس زنجان به طراحی ظروف مسی مدرن و امروزی می پردازد . و از این طریق توانسته است اشتغال زایی به طور مستقیم و غیر مستقیم نماید .

رتبه نخست بهترین مس زنجان از آن کیست ؟

رتبه نخست بهترین مس زنجان از آن کیست ؟ بله همان طور که می دانید رتبه نخست بهترین مس ، شهر زنجان می باشد . باید قطب تولید فلزات را شهر زنجان دانست و قدمت صنایع دستی مس در زنجان به بیش هزار سال قبل برمی گردد . از دوره ساسانیان در این شهر بوده است . و اوج رشد صنایع مس زنجان در دوره سلجوقیان بود که ظروف مسی را با نقش و نگارهای اساطیری می ساختند . ظروف مسی دست ساز زنجان از نمونه ترین ظروف این شهر می باشد . ظروف مسی که در شهر زنجان ساخته می شود در جنبه های مختلف به کار برد و در کاربردهای مختلف به کار بست ، که شامل موارد ذیل می باشد :

 • ظروف مسی مصرفی در منزل و محل کار
 • ظروف مسی تزئینی
 • ظروف مسی کادویی
 • ظروف مسی برای تهیه جهیزیه
 • ظروف مسی برای تهیه سیسمونی

پخش مس یزد

بازارهای مختلف به تولید و عرضه ظروف مسی می پردازند . بازارهای زنجان ، اصفهان ، مشهد و… بازار یزد نبز در کنار دیگر بازارها به پخش ظروف مسی می پردازد . پخش مس یزد نیز یکی از مرغوب ترین ظروف می باشد . دارای طرفدارن زیادی می باشد . شهر یزد به دلیل جاذبه های دیدنی که دارد هر ساله تعداد زیادی گردشگر به این شهر مسافرت می کنند به مراتب تقاضا برای صنایع دستی نیز بالا می رود . مس یزد را می توان یکی از صنایع خاطره انگیز این شهر دانست .

راهنمای انتخاب و خرید ظروف مسی

راهنمای انتخاب و خرید ظروف مسی از ضروری ترین اطلاعات می باشد که شما علاقه مندان به خرید ظروف مسی باید بدانید . راهنمایی خرید ظروف مسی را اول از استادکاران و هنرمندان این فن باید پرسید . و چناچه دسترسی به این افراد امکان پذیر نبود . و شما با توجه به ویژگی های ظاهری می توانید انتخاب خوبی را از خرید داشته باشید . که شامل ویژگی های ذیل می باشد :

 • ظروف مسی دست ساز جزء ظروف مسی اصل محسوب می شوند .
 • تعداد چکش ها بر روی لایه خارجی ظروف مسی هر چه بیشتر باشد این نشان از ظروف مسی مرغوب می باشد .
 • قلع کاری داخلی ظروف مسی معیار دیگر برای انتخاب می باشد . که با یک خراش کوچک بر روی آن قلع داخلی از بین نرود .

خواص کتری و قوری مسی

خواص کتری و قوری مسی

کتری مسی زنجان که توسط هنرمندان باذوق و سلیقه زنجانی طراحی شده است . و از جمله ظروف مسی دست ساز زنجان محسوب می شود . پس کتری و قوری مسی انحصاری به هنرمندانی زنجانی تعلق دارد . با خرید کتری و قوری مسی از خواص نگهداری آب در این ظروف استفاده کنید . که ضامن سلامتی می باشد . از آن جا که چای نوشیدن ، در فرهنگ ما ایرانیان جایگاه ویژه ای دارد . و در محفل های ما همیشه به کار می رود . مس به عنوان فلزی که خاصیت استریل کننده دارد و ضدباکتری محسوب می شود . پس با یک انتخاب خوب (کتری مسی زنجان) شما می توانید رضایت کامل از خرید خود داشته باشید .

نحوه استفاده از ظروف مسی برای اولین بار

ظروف مسی مانند دیگر ظروف ، باید در استفاده از این ظروف نکاتی را رعایت شود . تا بتوان به مدت طولانی از این ظروف استفاده کنیم . و لایه داخلی این ظروف که قلع اندود می باشد این عمل مانع این می شود ، که مس به داخل غذا ما بیش از اندازه وارد نشود . پس باید مراقب باشیم که لایه داخلی ظروف مسی خراش برندارد . و در شست وشو این ظروف دقت کنیم و از اسکاج نرم استفاده نماییم . نحوه استفاده از ظروف مسی برای اولین بار دارای نکاتی می باشد . استفاده از ظروف مسی برای اولین بار به این صروت است ، که باید در شیر بجوشانیم و در آخر با شیر باقیمانده تمام ظرف مسی را بشویید .

فروش مس به قیمت عمده از مرکز تولید ظروف مسی

فروش مس به قیمت عمده از مرکز تولید ظروف مسی ، که برای شما خریداران ظروف مسی در نظر گرفته شده است . مرکز تولید ظروف مسی انواع ظروف مسی (ظروف مسی مصرف و کاربردی در آشپزخانه ها ، رستوران های ، سفره خانه های سنتی و ظروف مسی دکوری ، ظروف مسی کادویی و… ) با قیمت پایین تر به عمده فروشان عزیز عرضه می نماید . به دلیل ارائه مستقیم و بی واسطه ظروف مسی این ظروف مسی با قیمت ارزان تر به فروش می رسد . ظروف مسی دست زنجان یکی از بهترین ظروف مسی می باشد که با قیمت مناسب تری می توانید تهیه نمایید .

خرید و فروش این محصولات بصورت مستقیم :
مشاوره : آقای زحمتکش
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09105997800
آدرس سایت: andiana.ir
پست الکترونیکی: andiyanaco@gmail.com
خرید و فروش
کانال تلگرام