ظروف مسی پذیرایی فیروزه کوبی|فروش ظروف مسی پذیرایی فیروزه کوبی

فیروزه کوبی یکی از صنایع دستی ما ایرانیان است و با نشاندن خرده سنگ های فیروزه  به حالت موزاییکی بر سطح ظرف ها، زیور آلات و اشیای تزئینی ساخته می شود . هر چه ظروف فیروزه کوبی شده پر کارتر و منظم تر باشد و فاصله کمتری بین قطعات فیروزه باشد، ارزش هنری آن بیشتر است. یکی از مهمترین عوامل که در کیفیت محصول مؤثر می باشد . کیفیت سنگ فیروزه ای می باشد که درتولید ظروف به کار رفته است . سنگ فیروزه نیز دارای خواص زیادی می باشد که از جمله خواص آن می توان به این موارد (القا کننده آرامش ، ضد استرس ، ضد افسردگی ) اشاره کرد

کارگاه فیروزه کوبی در اصفهان

فیروزه کوبی یکی اززیباترین صنایع دستی اصفهان محسوب می شود . فیروزه کوبی بر روی ظروف به جنس های برنجی ، برنزی و مسی انجام می شود . البته بر روی ظروف مسی مرسوم تر است . کارگاه فیروزه کوبی در اصفهان ، به خلق صنایع دستی ماندگار و زیبا می پردازند . مرحله کار توسط هنرمندان با ذوق اصفهانی که در کارگاه فیرزوه کوبی اصفهان مشغول به کار هستند . بدین ترتیب می باشد که مسگران ظروف مسی را آماده برای تزئین کرده . و درمرحله بعد هنرمندان فیروزه کوب ، سنگ های فیروزه ای را به شکل موزائیکی بر روی ظروف مسی با چسب مخصوص می چسبانند . و این کار را با ظرافت و دقت بالا انجام می دهند . و در مرحله آخر برای اینکه سطح کار یکنواختی داشته باشیم باید کار را پرداخت کنیم . و برای حفظ برق و جلای کار هر چه زیباترشدن محصول ، عمل پلی استر کردن را انجام می دهیم . در کارگاه فیروزه کوبی اصفهان ، تمام مراحل تولید با دست انجام می شود . مراحل کار و روشهایی که برای تولید ظروف مسی پذیرایی فیروزه کوبی به کار می رود بر قیمت این ظروف تأثیر می گذارد .

سوغات و صنایع دستی اصفهان

اصفهان پایتخت فرهنگی کشورهای اسلامی درسال ۲۰۰۵ شناخته شده است . صنایع دستی اصفهان در جهان به عنوان هنر ایران و ایرانی معروف است . شهر اصفهان را مهد هنر ایران می دانند و بالطبع سوغات و صنایع دستی اصفهان مثال زدنی و در جایگاه خود منحصر به فرد بوده است . باید متذکر شد آنچه اصفهان را متمایز از دیگر شهرها کرده است و باعث جذب گردشگران در این شهر شده است . صنایع دستی ناب و زیبای این استان است . اگر از طعم خوش مزه گز و پولکی آن بگذریم و به سراغ صنایع دستی این شهر می رویم . که چشم هر بیننده را به خود جلب می کند . صنایع دستی اصفهان شامل :

 • خاتم کاری
 • ملیله کاری
 • قلم زنی
 • منبت کاری
 • فیروزه کوبی
 • نگارگری

نحوه تولید فیروزه کوبی و خرید آن

نحوه تولید فیروزه کوبی و خرید آن که به شما پیشنهاد می کنیم که ظروف مسی پذیرایی فیروزه کوبی خود را از بازار اصفهان بخواهید و هنرمندان باذوق و سلیقه اصفهانی به طراحی و تولید این ظروف مبادرت کرده . و  آموزش فیروزه کوبی روی مس به این قرار می باشد . که فیروزه را برای تزئین انواع اجسام مختلف می توان استفاده کرد ، مانند : سینی ، قندان ، دیوارکوب های ، آینه و گلاب پاش و ….

 1. مرحله اول : ماده اولیه که سنگ فیروزه می باشد باید از خرده سنگ هایی را از دیگر ضایعات سنگ تمیز کرد .
 2. مرحله دوم : ظروف که برای فیروزه کوبی انتخاب کرده را حرارت داده و آن قسمت که عمل فیروزه کوبی می خواهد انجام شود را به چسب گردویی آغشته کنیم .
 3. مرحله سوم : تکه های فیروزه را با ظرافت و دقت تمام بر روی ظروف مسی می چسبانیم . تا فاصله کمی از هم داشته باشند . به هر چه زیباتر شدن کار کمک می کند .
 4. مرحله چهارم : به دلیل استفاده از خرده سنگ ها ، باعث می شود که کار ما ظاهر برجسته به خود بگیرد به کمک یک سنباده (آب ساب) به صاف و صیقل دادن کار می پردازیم .
 5. مرحله پنجم : به دلیل داشتن کاری زیبا و جلادادن کار به پولیش کاری می پردازیم . عمل پولیش کاری را با روغن زیتون یا کنجد انجام می دهند . تا براقیت کار را افزایش دهند .

خرید انواع شکلات خوری فیروزه کوب

خرید انواع شکلات خوری فیروزه کوب ، جلوه از صنایع دستی را در پذیرایی از مهمان هایتان تجربه کنید . شکلات خوری یکی از پرکاربردترین ظروف مسی پذیرایی فیروزه کوبی محسوب می شود . که هم به عنوان مصرفی می شود به کار برد . هم جنبه تزئینی و دکوری دارد . زینت دهنده ویترین و بوفه های منازل شما باشد . و هم هدیه ارزنده و باارزشی برای عزیزانتان می باشد . و سفری خاطره انگیز را می توانید با خرید انواع شکلات خوری فیروزه کوب رقم بزنید . خرید انواع شکلات خوری فیروزه کوب که دارای ویژگی ظاهری منحصر به فرد می باشد. قیمت شکلات خوری فیروزه کوب با توجه به شکل ظاهری و اندازه متفاوت بوده است .

مشخصات شکلات خوری فیروزه کوب

اثر اصیل و نفیس از صنایع دستی را می توان در مشخصات شکلات خوری فیروزه کوب به وضوح دید . که دارای بدنه مسی با ضخامت خوب بوده است . و این اثر کاملاَ دست ساز است . قطعه سنگ های فیروزه ای که در خلق اثربه کار رفته است . از بهترین منابع ، فیروزه نیشابور می باشد . تمام قطعات فیروزه به کار رفته بر روی محصول با دقت و ظرافت گذاشته شده است . قطعه  فیروزه برروی کار مستحکم شده اند ، که دچار ریزش نشود . سطح ظرف صیقلی و براق می باشد. که نمای شکلات خوری فیروزه کوب را دوچندان کرده است . جنس خارجی شکلات خوری از جنس مس و فیروزه و قسمت داخلی شکلات خوری از جنس مس می باشد . و به صورت پایه دار به بازار عرضه می شود . و تنوع در سایز شکلات خوری فیروزه کوب بالا بوده است . که انتخاب را برای شما راحتر کرده است . که با توجه به نیاز به انتخاب یکی از سایزها بپردازید .

شيريني خوري فيروزه كوب سايز كوچك

شيريني خوري فيروزه كوب سايز كوچك ، یکی دیگر از تولیدات ظروف مسی پذیرایی فیروزه کوبی می باشد . یکی از زیباترین ظروف دست ساز است . به صورت پایه دار و مدرن بوده است . بشقابی بالایی این پایه قرار دارد . جنس خارجی شیرینی خوری ، تلفیق مس و سنگ در کنار هم بوده است. و جنس داخلی ظرف ، مس بوده است . که جلوه زیبایی را از هنر اصیل و سنتی به نمایش گذاشته است . شیرینی خوری فیروزه کوب سایز کوچک
انتخاب خیلی خوبی برای علاقه مندان به صنایع دستی ایران می باشد . وبا گنجاندن این ظروف به عنوان
تزئینی در منزل می توانید حال وهوای سنتی را به محل زندگی تان بدهید .

خرید آنلاین تنگ فیروزه کوبی

خرید آنلاین تنگ فیروزه کوبی ، برای آسان خرید کردن از طرف این سایت برای شما عزیزان و دوستداران به صنایع دستی در نظر گرفته شده است . تنگ فیروزه کوبی یکی از سنتی ترین و قدیمی ترین ظروف بوده است که در گذشته نیز به کار می رفته . و امروزه به عنوان دکوری در منزل به کار می رود .  خرید آنلاین تنگ فیروزه کوبی و به کار بردن آن در دکوراسیون منزل نشان از ذوق و سلیقه خانم های خانه می باشد . و به دلیل به  کار رفتن فیروزه و رنگ فیروزه ای در تنگ فیروزه کوبی شما می توانید حس آرامش را به افراد خانواده هدیه بدهید . از مشخصات تنگ فیروزه کوبی می توان به این نکته اشاره کرد که تراکم سنگ های به کار رفته بالا بوده است . خرده سنگ های  فیروزه را  با چنان نظمی در کنار هم قرار گرفته است که جلوه تنگ را چشم نوازتر کرده است . و ارزش آن را بالا برده است .

فروشگاه و مرکز پخش عمده فیروزه کوب

فروشگاه و مرکز پخش عمده فیروزه کوب ، این افتخار را دارد که به عرضه و پخش بهترین ظروف مسی
فیروزه کوبی بپردازد . که جلوه زیبایی از صنایع دستی که توسط هنرمندان و استادکاران فیروزه کوب اصفهانی طراحی و تولید شده است را به نمایش می گذارد . و مس به کار رفته در تولید این ظروف از ضخامت قابل قبولی بوده است . و فیروزه به کار رفته در این ظروف از بهترین منابع فیروزه ، یعنی فیروزه نیشابور می باشد . فروش عمده فیروزه کوب برای عمده فروشان و صاحبان مشاغل مربوطه یک فرصت طلایی می باشد . انواع ظروفی که در این مرکز پخش عمده ظروف مسی  فیروه کوب ارائه می شود ، که شامل ظروف مسی پذیرایی فیروزه کوبی ذیل می باشد :

 • ست تنگ و گلدان
 • ست پذیرایی
 • ست آینه و شمعدان
 • ست چای خوری

سینی فیروزه کوبی

سینی فیروزه کوبی ، یکی دیگر از محصولات ظروف پذیرایی مسی فیرزوه کوبی می باشد . که از کاربردی ترین ظروف در آشپزخانه محسوب می شود . و می توان از سینی فیروزه کوبی جهت تزئین نیز استفاده کرد . سینی فیروزه کوبی هم به صورت گرد و مستطیلی تولید شده است .  فیروزه به کار رفته در تولید سینی مسی این سینی را خاص و چشم نواز نموده است . فاصله کمتری بین قطعات فیروزه وجود دارد که ارزش هنری سینی فیروزه کوبی را بیشتر کرده است . و با انتخاب سینی فیروزه کوبی در تهیه جهیزیه می توانید نمای سنتی و جلوه ای زیبا از صنایع دستی را با هم داشته باشید .

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.