خرید ظروف مسی اصفهان قلم زنی با بالاترین کیفیت

یکی از صنایع دستی شهر اصفهان ، ظروف مسی اصفهان قلم زنی شده می باشد . که دارای طرفداران زیادی در بین انواع ظروف مسی است . و قلم زنی بر روی مس ونقره از متداول ترین قلم زنی های محسوب می شود . از زیبا ترین و بی بدیل ترین ظروف مسی می توان به ظروف مسی قلم زنی شده اشاره نمود . خرید ظروف مسی اصفهان قلم زنی با بالاترین کیفیت به شما عمده فروشان عزیز ، که در سراسر کشور به فعالیت می پردازید و با شرایط ویژه عرضه می شود . ما خرید ظروف مسی اصفهان قلم زنی شده را به شما پیشنهاد می کنیم .

قلم زنی در اصفهان

هنرقلم زنی در اصفهان که با به وجود آوردن نقش ها و طرح های گوناگون  با ضربه ی چکش بوسیله ی قلم روی فلزات (مس ، برنج و نقره) انجام می شود . هنر قلم زنی در اصفهان از جمله هنرهای سنتی می باشد که بر روی فلزات انجام می شود . هنر ظروف مسی اصفهان قلم زنی از استقبال خوبی برخوردار است . آموزش قلم زنی در اصفهان به صورت ذیل می باشد :

 • مرحله اول : که زیر کار ظروف مسی مورد نظرشان را با محلول گچ و قیر پر می کنند . با این عمل هم مانع از سوراخ شدن ظروف مسی حین کار می شوند و صدای قلم کاری کمتر به گوش می رسد .
 • مرحله دوم : نقوش مورد نظر خود را بر روی ظروف مسی می کشند .
 • مرحله سوم : قلم مناسب کار را برداشته و سپس با چکش به انتهای قلم می کوبند . تا آن شیار و طرح مورد نظرشان را ایجاد نمایند .

تابلو قلم زنی مسی

یک از جدیدترین و لوکس ترین ظروف مسی قلم زنی می توان به تابلو قلم زنی مسی اشاره نمود . تابلو قلم زنی مسی از نفیس ترین محصولات مسی محسوب می شود . و معمولاَ بر روی این تابلو قلم زنی مسی به طراحی و نقاشی گل و مرغ می پردازند و علاوه بر آن نام ائمه و آیات قرآن و … قلم زنی می شود . که توسط استادکاران قلم زن اصفهانی با ظرافت و دقت تمام انجام می شود . قیمت تابلو قلم زنی با قاب خاتم به دلیل اینکه به صورت عمده به فروش می رسد . از قیمت نازل تری برخوردار است. ظروف مسی اصفهان قلم زنی بالاخص تابلو قلم زنی مسی از بهترین کیفیت و زیباترین طرح ها می باشد . که چشم هر بیننده را به این هنر جلب و جذب می نماید .

تابلو قلم زنی مسی

انواع سبک ها قلم زنی و شیوه انجام آن

شرکت ها و کارخانه های ایرانی که تولیدکننده ابزارآلات در ایران هستند با توجه به استانداردهای معتبر ملی و بین المللی به تولید دستگاه قلم زنی بر روی فلزات پرداخته اند . دستگاه قلم زنی که قابلیت این را دارد که بر سطوح ظریف تر از مس و برروی شیشه و پلاستیک و … نیز عمل حکاکی را انجام دهد . انواع سبک های قلم زنی و شیوه انجام آن به دو صورت است :

 1. قلم زنی اصفهانی : قلم کاری بر روی مس دارای نقوش عمیق تر می باشد . و قلم زنی اصفهان به دو صورت قلم ریز (برجسته گی به صورت سطحی بوده است. ) و قلم برجسته (عمق برجستگی بیشتر است و معمولاَ به صورت سه بعدی دیده می شود ) انجام می شود .
 2. قلم زنی تبریزی : قلم کاری که بر روی مس انجام می شود . به صورت صاف و کم عمق می باشد .

ظروف مسی اصفهان قلم زنی به صورت انواع سبک ها بر روی ظروف مسی انجام می شود که شامل سبک های ذیل می باشد:

 • برجسته کاری
 • نیمه برجسته کاری
 • ریزه قلم زنی
 • حکاکی
 • مشبک کاری

طرح خام قلم زنی

از قدمت هنر قلم زنی می توان به سده ی هفتم قبل از میلاد در ایران اشاره نمود . که اولین آثار قلم زنی دیده شد . و با آغاز دوره هخامنشی هنر قلم زنی متحول شد . و در دوره ساسانیان این هنر گسترش پیدا کرد .طرح خام قلمزنی که به روی فلزات انجام می شود . و مس به دلیل قابلیت بالا در انعطاف پذیری و چکش کاری بهترین گزینه برای طرح خام قلمزنی محسوب می شود . ابتدا داخل و خارج ظروف مسی که می خواهیم قلم زنی بر روی آن انجام شود را با قیر می پوشانند . تا ظروف مسی ما در اثر ضربات چکش قالب خود را از دست ندهد . و با این کار صدای ضربات چکش را کاهش می دهند . به این عمل قیراندود کردن می گویند . و بعد به طرح خام قلم زنی بر روی ظروف مسی می پردازیم . عمل قلم زنی را انجام می دهیم . اصفهان را پیشگام در هنر قلم زنی می نامند . وکارگاه های زیادی به این هنر از صنایع دستی می پردازند . و ظروف مسی اصفهان قلم زنی از مثال زدنی ترین ظروف مسی محسوب می شود .

قلم زنی و حکاکی مس زنجان

قلم زنی و حکاکی مسی زنجان دارای قدمت ۹۰۰ ساله است. هنر قلم زنی از هنرهای دیرینه و ماندگار این شهر محسوب می شود . و با آمدن ظروف مسی قلمزنی وحکاکی صنعتی و اطلاعات کم افراد در مورد ظروف مسی قلم زنی اصل ، این هنر رو به فراموشی رفته است . از ارزش این هنر کاسته شده است . و این ضرورت احساس می شود که نیاز به یک انقلاب بزرگ در این هنر اصیل و ایرانی داریم . قلم زنی و حکاکی مس زنجان توسط هنرمندان با تجربه و ماهر زنجانی به زیبایی تمام انجام می شود . و نقوش که بر روی ظروف مسی ایجاد می کنند دارای اصالت است . و نشان از آداب و رسوم اصیل ایرانی دارد .

تابلو قلم زنی برجسته

یکی دیگر از محصولات ظروف مسی اصفهان قلم زنی که چشم هر هنردوست را به خود خیره می کند و از نمونه های زیبای ظروف مسی ، تابلو قلم زنی برجسته می باشد . که این تابلو قلم زنی برجسته با نقش های زیبا و محبوب جذابیت بالایی دارد . در هر محیطی از این تابلو قلم زنی برجسته استفاده شود باعث دگرگونی در آن محیط می شود . و با نصب آن بر روی دیوار منزل می توانید زیبای منزل خود را دوچندان نمایید . قیمت تابلو مسی برجسته تحت تأثیر عوامل زیر می باشد :

 • به ظرافت و دقت نقوش طراحی شده بر روی تابلو مسی بستگی دارد .
 • به عمق کار قلم زنی بر روی تابلو بستگی دارد .
 • به قاب گرفته شده این تابلو قلم زنی برجسته بستگی دارد .

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.