چگونه ظروف مسی را تمیز و پولیش کنیم

قطعات فلزی ساخته شده از برنج، نقره و مس به هر اتاق گرما و ظرافت می بخشند. با این حال، با گذشت زمان، آنها درخشش خود را از دست می دهند و لایه ای از تیرگی ایجاد می کنند. حتی در شرایط بهینه یک محیط خنک و خشک دور از نور مستقیم خورشید نمی توان از کدر شدن جلوگیری کرد.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

صنایع دستی

دلیل؟ این ناشی از واکنش طبیعی و غیرقابل توقف بین جسم فلزی و محیط آن است. در حالی که لکه دار شدن به خودی خود مضر نیست، اما می تواند ناخوشایند باشد. خوشبختانه پاک کردن آن برخلاف صنایع دستی سفالی آسان است. (البته، گاهی اوقات مقدار کمی پتینه نیز مطلوب است.) با این حال، در مورد تمیز کردن مس، که می تواند به ویژه دشوار باشد، باید مراقبت بیشتری انجام دهید.

اگر خیلی سخت مالش دهید، می توانید فلز را خراش دهید و سطح آن را بردارید.

درزگیر می تواند روغن یا لاکی باشد که برای جلوگیری از کدر شدن استفاده می شود. تمیز کردن مس با خمیر یا حتی مخلوط آب لیمو و نمک می تواند به طور کامل درزگیر را پاک کند. برای اقلامی که با درزگیر پوشانده نشده‌اند، این درمان‌ها همه کسانی را که آن‌ها را امتحان می‌کنند شگفت‌زده می‌کنند و جذابیت وینتیج طبیعی را حتی به لکه‌دارترین ظروف مسی بازمی‌گردانند.

صنایع دستی

ظروف مسی

موادت رو جمع کن

برای از بین بردن و جلوگیری از کدر شدن و جلا دادن قطعات مس، حتماً مواد زیر را در دسترس داشته باشید: جوش شیرین، آب لیمو، نمک، سرکه، سس کچاپ، روغن بچه، آب پرتقال (به عنوان جایگزین) و جوش شیرین. . اگر در حال تمیز کردن عمیق هستید، به آخرین ماده موجود در این لیست نیاز خواهید داشت. برای نقاطی که به کمی توجه بیشتر نیاز دارند، مانند کف ظروف مسی، خوب کار می کند. جوش شیرین را می‌توان روی آن ناحیه پاشید، سپس یک اسفنج با آب گرم به آرامی روی محل قرار داد. خیلی تهاجمی نباشید، نمی‌خواهید مس را خراش دهید.

میوه های اسیدی، مانند لیمو و پرتقال، وقتی با نمک ترکیب شوند، کدر شدن را از بین می برند.
آب لیمو و نمک تنها در سه مرحله برای از بین بردن لکه های مس مفید هستند که البته روی ظروف سفالی تاثیری ندارند. ابتدا آب لیمو را در ظرفی بریزید و نمک را داخل آب آن بپاشید. Reichert نسبت 75:25 را با سه برابر نمک لیمو انجام می دهد. سپس یک دقیقه هم بزنید تا نمک حل شود. در نهایت پارچه ای را در محلول فرو کنید و مس را پاک کنید. رایچرت خاطرنشان می کند: “این جادویی است که چگونه فوراً لکه ها را از بین می برد. من از این روش به جای فرو بردن لیمو در نمک برای جلوگیری از خراشیدن مس استفاده می کنم.” اگر آب لیمو ندارید، او به جای آن آب پرتقال را پیشنهاد می کند، زیرا آن نیز اسیدی است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.