حقایق جالب در مورد ظروف مسی

سرآشپزهای حرفه ای مدت هاست که آن را می شناسند. با ظروف مسی، تهیه ظروف به ویژه خوب و ملایم است. آنها بهترین قابلمه و ماهیتابه برای پخت و پز و سرخ کردن هستند. این عمدتا به دلیل خواص مواد عالی مس است.

مس رسانای کامل گرما است. گرما به طور مساوی در ظروف مسی توزیع می شود و می توان آن را به طور دقیق دوز کرد. حرفه ای ها و آشپزهای سرگرمی جاه طلب در سراسر جهان از این ویژگی قدردانی می کنند. به عنوان یک عارضه جانبی دلپذیر، خطر سوختگی و صرفه جویی در انرژی نیز به حداقل می رسد.

صنایع دستی

خواص مثبت مس

تهیه ظروف با ظروف مسی
مس حدود 9000 سال است که مورد استفاده و ارزش گذاری انسان ها بوده است. گلدان های ساخته شده از مس برخلاف ظروف سفالی رسانای عالی گرما هستند، مواد محکم، بهداشتی و مقاوم در برابر خوردگی هستند.

رسانایی حرارتی عالی به ویژه مس را به یک ماده ایده آل برای قابلمه و تابه تبدیل می کند. مس پنج برابر بهتر از آهن و حتی بیست برابر بهتر از فولاد ضد زنگ گرما را هدایت می کند. به لطف خواص هدایت حرارتی مثبت، گرما در ظروف مسی به طور یکنواخت‌تر از قابلمه‌ها و تابه‌های معمولی توزیع می‌شود که خطر سوختن غذا را به حداقل می‌رساند زیرا می‌توانید دما را بهتر تنظیم کنید.

این همچنین باعث صرفه جویی در مصرف انرژی می شود. از آنجایی که مس گرما را به خوبی حفظ می کند، غذای آماده شده در قابلمه های مسی نسبت به ظروف معمولی بیشتر گرم می ماند.

صنایع دستی

ظروف مسی

ظروف مسی و بهداشت – مس اثر ضد باکتریایی دارد

ظروف مسی به ویژه بهداشتی هستند زیرا میکروب ها و باکتری ها نمی توانند روی مس زنده بمانند. مس برای این میکروارگانیسم ها سمی است، اما برای انسان کاملا بی ضرر است. به همین دلیل لوله های آب یا دستگیره درب بیمارستان ها اغلب از مس ساخته می شوند. به این ترتیب می توان از انتقال میکروب ها جلوگیری کرد.

در بازار آزاد ظروف مختلفی با عنوان ظروف مسی به فروش می رسد. اطمینان حاصل کنید که قابلمه مسی شما حداقل 80 درصد مس است و یک قابلمه فولادی ضد زنگ آلومینیومی با روکش مسی نازک ویفری نیست که صرفاً جنبه زیبایی دارد اما رسانایی حرارتی و اصالت محصول اصلی را ندارد.

ظروف مسی کنسرو شده
روکش سنتی دیگ مسی بر خلاف صنایع دستی سفالی قلع کاری است. این کار از تماس مستقیم غذا با مس جلوگیری می کند و اجازه می دهد تا غذای پخته شده در یک قابلمه مسی خنک شود. با این حال، لایه قلع با استفاده از زمان تغییر رنگ می دهد – کم و بیش خاکستری می شود. دلیل این امر این است که توزیع غذاهای مختلف در تمام سطح قابلمه نامنظم است. اما این تغییر رنگ یکی از ویژگی های ظروف مسی کنسرو شده و طبیعی و کاملاً بی ضرر برای سلامتی است. سعی نکنید این لکه ها را روی ظروف مسی خود با اسفنج خراش پاک کنید، این کار باعث از بین رفتن لایه قلع می شود. دیگ های مسی کنسرو شده را هرگز نباید خالی روی اجاق گاز گرم کنید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.