بررسی ظروف مسی واقعی و تقلبی

مس یک فلز رایج برای ساخت ظروف، ظروف، جواهرات و سکه است. از آنجایی که مس به ندرت می تواند پس از چند سال استفاده از پتینه زرد یا نارنجی استفاده کند، به راحتی می توان آن را با فلز یا فلز دیگری اشتباه گرفت. با این حال، مس دارای چند ویژگی استثنایی است که آن را از فلزات مختلف جدا می کند و می تواند به شما کمک کند که تصمیم بگیرید که آیا چیزی مس است یا فلز دیگری. در صورت شک، یک آزمایش شیمیایی باید امکان پذیر باشد تا برای آخرین بار به شما اطلاع دهد که یک قطعه خاص چه نوع فلزی است.

صنایع دستی

تست آهنربا

یک آهنربا را روی سطح چیز قرار دهید. مس مغناطیسی نیست، بنابراین اگر آهنربا جذب می شود، می توانید مطمئن شوید که مس نیست.

 تست رنگ

به سایه قطعه تمیز شده نگاه کنید. مس برخلاف صنایع دستی سفالی رنگ صورتی مشخصی دارد که می تواند پس از مدتی قرمز، زرد یا نارنجی به نظر برسد. قطعه را به طور حرفه ای تمیز کنید تا پایان قطعه تغییر نکند و سپس ببینید که رنگ صورتی را مشخص می کند. ممکن است لازم باشد سایه را با یک پنی که اخیراً چاپ شده است مقایسه کنید. به طور کلی باید یک سایه مشابه باشد.

تست نوردهی

جستجوی مناطقی از قطعه که سبز شده اند. در نقطه‌ای که مس با آب فراوان یا اکسیژن در حالت ناقص مواجه می‌شود، می‌تواند سبز یا تیره شود و روی نقاطی که به طور غیر ضروری با آن برخورد شده است، تبدیل شود. این نقاط کم نور می توانند به شما این امکان را بدهند که تصمیم بگیرید که آیا یک قطعه مسی اصلی در دست دارید یا نه.

صنایع دستی

ظروف مسی

تست صدا

کیفیت و صدای قطعه را تست کنید. به دنبال فرورفتگی و چین و چروک در سطح قطعه باشید. مس برخلاف ظروف سفالی بسیار ظریف است، بنابراین صاف نگه داشتن یک قطعه هنگام کار با آن دشوار است. در صورتی که قطعه مسی به اندازه کافی نازک باشد، ممکن است حتی این ظرفیت را داشته باشید که آن را با دستان خود بچرخانید. به همین ترتیب ممکن است روی قطعه ضربه بزنید و صدایی را که تولید می کند هماهنگ کنید. مس اصلی به جای فلز، صدایی عمیق و صاف خواهد داشت که می تواند تیز و ریز باشد.

تست اکسیداسیون

مس به روشی بسیار منحصر به فرد خورده می شود. زنگ نمی زند. در عوض، فرآیند اکسیداسیون پوسته ای به رنگ آبی یا سبز ایجاد می کند. سو ویتنی که پنج کتاب در زمینه خرید عتیقه و تزئین با مبلمان تغییر کاربری داده است، توضیح می‌دهد: «راه‌های زیادی برای بررسی مس واقعی وجود دارد، اما احتمالاً هنگام خرید در بازار، یک لیمو یا چراغ سفید نخواهید داشت. مسی که در بازارهای قدیمی یا قدیمی یافت می شود به احتمال زیاد به خوبی پتینه می شود. مس به روشی بسیار منحصر به فرد خورده می شود. زنگ نمی زند. اکسیداسیون روی مس واقعی به صورت یک رویش پوسته‌ای از رنگ‌های آبی و سبز بر روی یک پوشش قرمز پودری روی سطح مس ظاهر می‌شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.